- Nasze Rancho

- Tytuły i osiągnięcia

- Media o nas


Wzorowa jakość w zarodowej hodowli danieli

Noteckie Rancho, zaprasza do współpracy hodowców zainteresowanych hodowlą danieli i czystym zyskiem. Współpracując z naszą hodowlą i produkując bardzo dobrą jakość materiału zarodowego, masz gwarancję i zapewniony zbyt np. cielaków w wieku sześciu miesięcy w cenie skupu od 700zł do 800zł za jedną sztukę.

Od chwili urodzenia do momentu odłowienia cielaka (tj. około sześciu miesięcy), hodowca nie ponosi żadnych kosztów utrzymania tego zwierzęcia, gdyż żyje ono z pastwiska i na mleku matki.

Czyż to nie jest dobry biznes?

Zarodowa Hodowla Danieli - Najnowocześniejsza i jedna z największych hodowli danieli w Europie

Zarodowa Hodowla Danieli


Zarodowa Hodowla Danieli - Właściciel Zarodowa Hodowla Danieli - syn właścicielaZarodowa Hodowla Danieli - właścicielkiZarodowa Hodowla Danieli Zarodowa Hodowla Danieli

Nasze rancho


Zainteresowanie w naszej rodzinie zwierzyną dziką pojawiło się już parę lat temu, kiedy to zaczęliśmy przyglądać się innym hodowlom danieli; jeleni. Odwiedziliśmy kilka z nich w kraju i za granicą. Hodowle danieli jakie udało nam się zobaczyć zafascynowały nas niesamowicie. Spostrzeżenia, jakie wynieśliśmy z tych odwiedzin, informacje które uzyskaliśmy ułatwiły nam w dużym stopniu podjęcie szybkiej decyzji o zaprowadzeniu tak łatwej i mało wymagającej hodowli danieli.

Razem z żoną i synem założyliśmy gospodarstwo ekologiczne (ferma danieli) pod nazwą Zarodowa Hodowla Danieli „Noteckie Rancho” .

Gospodarstwo nasze liczy około 175 ha, lecz samą hodowlę danieli rozpoczęliśmy na 53 ha. Kolejnym naszym krokiem był zakup stada podstawowego danieli. Jednorazowo zakupiliśmy z dużej fermy ekologicznej 350 sztuk łań zacielonych, a także 20 byków z najstarszej fermy w Polsce. Sprowadziliśmy również 100 sztuk łań i byków z najlepszych hodowli w Europie z Węgier i Austrii. Pierwotnie całość stada liczyła około 500 sztuk.

Świadomie stworzyliśmy zakup mieszany, który w przyszłości zaprocentuje i otrzymamy z niego jak najlepsze zwierzęta. W trakcie zakupu daniele zostały poddane mocnej segregacji, co wykluczyło kupno słabych i kiepskich zwierząt. Podczas tworzenia stada podstawowego został wybrany najlepszy materiał hodowlany, nie posiadamy starych zwierząt gdyż wszystkie daniele są w wieku od 2-6 lat.

Współpraca

Noteckie Rancho jest nowoczesną hodowlą i dlatego chętnie podejmuje nowe wyznania.
Jako pierwsza i jedyna ferma w Europie, wystawiła dzikie i żywe zwierzęta-daniele, na Międzynarodowych Targach Poznańskich "Farma" i XXII. Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Ekspozycję danieli z Noteckiego Rancha uznano za ciekawostkę wystawy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
Noteckie Rancho, gościło również niejednokrotnie na targach "Ferma Bydła", a także na targach "Hubertus Expo 2008" oraz na targach "Darz Bór 2008", jak również na wielu innych wystawach.

Nasza hodowla, otwarta jest na wszelkie nowości i ciekawostki, dlatego chętnie współpracujemy z wieloma hodowcami w Polsce, na Litwie, w Niemczech, Austrii i Francji. Współpracujemy także z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, z Polskim Związkiem Branżowym Hodowców Jeleniowatych, z Pracownią Plastyczną "Trop" w Drawsku Pomorskim www.trop-pracownia.pl, a także z Korporacją Producentów Żywności.

Noteckie Rancho, uczestniczy też w wielu sympozjach i konferencjach naukowych, np. na temat genetyki molekularnej i sztucznej inseminacji.


Zarodowa Hodowla Danieli - targi Zarodowa Hodowla Danieli Zarodowa Hodowla Danieli - targi

OGŁOSZENIE

Noteckie Rancho skupuje cielaki żeńskie
tel. kom. 601 710 750
Wysyłka do Francji
Copyright 2006 by Notecke Rancho Hodowla Danieli
Hodowla Danieli Noteckie Rancho jest najnowocześniejszą˝ i jedną˝ z największych hodowli Danieli w Europie.
english
polska wersja
deutsch
russian