- Daniele jako zwierzęta hodowlane, zakup

- Teren pod hodowle, kwatery do wypasu, odłownia

- Żywienie, rozród
-

Wypróbowane, smaczne i zdrowe

Gulasz z daniela

Składniki:
50 dkg mięsa bez kości,
10 dkg boczku wędzonego,
2 dkg mąki,
15 dkg cebuli (dymki lub szarotki),
2 owoce ostrej papryki,
sól,
pieprz,
papryka mielona
przyprawa do mięs do smaku.

Mięso umyć i pokrajać w kostkę. Boczek pokrajać, także w kostkę, częściowo go stopić, włożyć poprószone przyprawami i mąką mięso oraz obraną i opłukaną cebulę, zrumienić, zalać małą ilością wody i dusić na małym ogniu pod przykryciem. Paprykę posiekać, dodać pod koniec duszenia i doprawić.

Podawać z kluskami i surówkami.

Smacznego

następny przepis: Pieczeń z daniela z boczniakami

Nasi Klienci pytają, my odpowiadamy:

Pyt. 1. Czy daniele to jelenie?
Odp.: Daniele należą do jeleniowatych.

Pyt. 2. Czy hodowla danieli to dochodowy interes?
Odp.: Hodowla Danieli to bardzo dobry pomysł na swój dochodowy biznes.

Pyt. 3. Czy moja hodowla danieli może liczyć na dopłaty z Unii Europejskiej?
Odp.: Tak: kredyty preferencyjne, dofinansowanie przez AR i MR z programu SAPARD, dopłaty do każdego ha ziemi.

Pyt. 4. Czy po otwarciu hodowli będę miał zapewniony zbyt cielaków?
Odp.: Współpracując z naszą hodowlą i produkując bardzo dobrą jakość materiału zarodowego, masz gwarancję i zapewniony zbyt np. cielaków w wieku sześciu miesięcy w cenie skupu od 700zł do 800zł za jedną sztukę.
Od chwili urodzenia do momentu odłowienia cielaka (tj. około sześciu miesięcy), hodowca nie ponosi żadnych kosztów utrzymania tego zwierzęcia, gdyż żyje ono z pastwiska i na mleku matki.
Czyż to nie jest dobry biznes?
Najnowocześniejsza i jedna z największych hodowli danieli w Europie

Zarodowa Hodowla Danieli
INFORMACJE praktyczne


Daniele: TEREN POD HODOWLĘ

Przy zakładaniu hodowli danieli trzeba pamiętać o odpowiednim położeniu. Hodowla danieli powinna znajdować się najlepiej w jednym obszarowym kawałku. Łatwiejszy nadzór i kontrolę nad stadem zapewni nam położenie hodowli na równym terenie. Ferma danieli powinna znajdować się w spokojnej okolicy gdzie zwierzęta mają zapewnioną ciszę i spokój, najlepiej oddalona od ruchliwych dróg i nienarażona na bezpańskie psy. Takie warunki sprawią, że wycielenia będą bardzo wysokie, na czym bardzo zależy nam hodowcom. Nasza ferma danieli jako jedna z nielicznych spełnia wyżej opisane warunki. Teren, na którym znajduje się nasza hodowla danieli położony jest w województwie lubuskim, w miejscowości Przynotecko, 7km od Drezdenka nad rzeką Noteć. Zarodowa Hodowla Danieli prowadzona jest na pięknie położonym terenie w obrębie Puszczy Noteckiej, w pradolinie Noteci. Łąki, które posiadamy zapewniają obfity wypas naszych zwierząt a trawy są soczyste i bujne nawet podczas suszy.

kliknij aby powiększyć zdjęcie kliknij aby powiększyć zdjęcie kliknij aby powiększyć zdjęcie

Daniele: ODŁOWNIA

Odłownia to pomieszczenie, niezbędne przy prowadzeniu dużej hodowli, jaką posiadamy. Służy ona do wszelkich prac, które chcemy i musimy wykonać przy zwierzętach. Składa się z kilku pomieszczeń i poskromu. To wszystko stwarza nam warunki do np. oddzielenia byków od łań po bekowisku lub młodzieży od stada. Poskrom w odłowni umożliwia nam unieruchomienie żywego daniela na czas np. odrobaczania, obcinania poroża, ważenia, kolczykowania, czy też innych zabiegów. Na odłownię można wykorzystać jakiś stary budynek stojący blisko korytarza przepędowego lub wybudować ją na zewnątrz.

kliknij aby powiększyć zdjęcie kliknij aby powiększyć zdjęcie kliknij aby powiększyć zdjęcie

Daniele: KWATERY DO WYPASU

Kwatery do wypasu danieli powinny znajdować się na ogrodzonym terenie. Podczas zakupu siatki trzeba zwrócić uwagę na jej jakość i wielkość oczek. Pamiętać także trzeba o odpowiednim jej naciągu. Układ zagród powinien umożliwiać wypas kwaterowy. Wielkość kwater powinna wahać się od 3-5 ha. Z większych kwater jest trudniej przepędzić zwierzęta. Kwatery powinny być połączone z korytarzem przepędowym, z którego jest dojście do odłowni. Odpowiednia wielkość i umiejscowienie bram ma również duże znaczenie. Kwatery dzielimy na zimowe i letnie. Zimowe tworzymy blisko budynków gospodarskich, co umożliwia nam łatwą i szybką obsługę zwierząt a także oswajanie ich przez codzienny z nimi kontakt. W przypadku, gdy na kwaterach niema drzew, krzewów czy rowów to budujemy osłony przed wiatrem tzw. wiatrołapy. Na kwaterach zimowych powinny znajdować się również paśniki dla zwierząt, a na letnich pamiętamy o zacienionych miejscach. Jako pomoc w prowadzeniu hodowli służyć nam może także pastuch elektryczny, montowany na ogrodzeniu.

kliknij aby powiększyć zdjęcie kliknij aby powiększyć zdjęcie kliknij aby powiększyć zdjęcie

OGŁOSZENIE

Noteckie Rancho skupuje cielaki żeńskie
tel. kom. 601 710 750
Wysyłka do Francji
Copyright 2006 by Notecke Rancho Hodowla Danieli
Hodowla Danieli Noteckie Rancho jest najnowocześniejszą˝ i jedną˝ z największych hodowli Danieli w Europie.
english
polska wersja
deutsch
russian